Bądź z nami

 

 
 

Mrągowski Budżet Obywatelski

Mrągowski Budżet Obywatelski - Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej

500 Plus

Dodano: poniedziałek, 11, wrzesień 2017 13:30 Aktualności

Mrągowo Miastem Ludzi Słonecznych :)

W dniach 11-22 września przed Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie można oglądać wystawę fotograficzną, która ma szansę wywołać trochę słońca na zakończenie lata – jeśli nie na niebie, to na twarzach mieszkańców Mrągowa.

Zobaczycie tam portrety siedmiu słonecznych ludzi, nadesłane w odpowiedzi na inicjatywę ogłoszoną przez Fundację Alternatywnej Edukacji „ALE”, przy wsparciu promocyjnym Urzędu Miejskiego w Mrągowie. Autorką zdjęć jest Emilia Turek, będąca równocześnie jedną ze sfotografowanych Mrągowianek.

Inicjatywę zainaugurował majowy koncert „Bilet Mrągowo-Olsztyn-Chicago” w wykonaniu Elżbiety i Andrzeja Mierzyńskich z olsztyńskiego duetu „Andymian”. Następnie wieść o całej akcji dotarła 7000km stąd i rozbrzmiała na antenie Polskiego Radia Chicago. To właśnie polskim słuchaczom zza oceanu Elżbieta Mierzyńska od kilku lat co tydzień opowiada o tym, co w Polsce pozytywne, twórcze i słoneczne – tym razem opowiedziała o Mrągowie.  

Pomysłodawcy akcji proponuję dodawanie zdjęć kolejnych słonecznych ludzi – na to specjalnie pozostawiona została jedna tablica. Jeśli znasz słonecznego człowieka, którego chciałbyś przedstawić innym mieszkańcom Mrągowa, skontaktuj się z Fundacją „ALE”: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. .

 

Kim są słoneczni ludzie i dlaczego zostali nimi nazwani?

Daniel Trzebiński

„Gdzie się pojawi, tam jest pełno śmiechu. Nie pozwoli ci się martwić. Kiedy widzi, że coś jest nie tak,  podejdzie, pocieszy i będzie z tobą tak długo, dopóki ci się nie poprawi albo chociaż nie skłamiesz, że jest ci lepiej. Kiedy potrzebujesz, służy radą, a jeśli nie, to swoim słonecznym towarzystwem. Uczeń Zespołu Szkół Nr 2 w Mrągowie, barman i kelner w Restauracji Fifties.”

 

Jolanta  Świtaj

„Jest słońcem dla wszystkiego, co rośnie w ogrodzie. Kwiaty i zieleń to jej pasja i powołanie. Nowoczesna babcia, mama i sąsiadka o rockowym image. Urodzona organizatorka, która potrafi potrząsnąć gawiedzią i zebrać ludzi wokół wspólnej sprawy. Nie słodzi bez potrzeby i w nadmiarze. Jest sprawiedliwa. Jedna z założycielek pierwszego w Mrągowie Ogrodu Społecznego 3krotka.”

 

Anna  Zaleta

„Ma duże poczucie humoru i dużo do powiedzenia. Lubi być słuchaną i odwdzięcza się słuchaniem innych. Należy do czynnych wulkanów energii. Zdolna do poświęceń i nowych wyzwań. Ciekawa świata i gotowa zarazić go wirusem kreatywności, entuzjazmu i motywacji do wspólnego działania. Jest w tym skuteczna: stoi za inicjatywą Ogrodu Społecznego 3krotka i projektu Życie na stricie.”

 

Marlena  Muczko

„Jeśli się czegoś podejmuje, poświęca temu całą swoją uwagę, czas i serce - dlatego można na nią liczyć. Dba o otoczenie jak o swój własny dom. Z równą starannością pielęgnuje ogród, relacje sąsiedzkie i więzy rodzinne. Z uśmiechem podchodzi do ludzi, z przejęciem do zadań. Nieformalna koordynatorka  projektu Życie na stricie i niestrudzona opiekunka Ogrodu Społecznego 3krotka.”

 

Bernard  Roch

„Człowiek rozświetlający Mrągowo tańcem, uśmiechem i pozytywnym nastawieniem do świata. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych do zrobienia z ciałem i fryzurą. Kiedy się pojawia, wprawia innych w ruch - więc nawet jeśli nie tańczysz, z nim poderwiesz się z miejsca, aby roztańczyć swoje talenty.  Uczeń szkoły fryzjerskiej, adept Teatru ALE i Teatru Insania w Enklawie Artystycznej.”

 

Donata Kobylińska-Durka

„Potrafi łączyć ze sobą odległe galaktyki. Dzięki niej ludzie zaczynają widzieć wspólny cel, czują jednoczącą siłę i chcą razem wyruszyć w podróż, aby dotrzeć do gwiazd. Rozmawiając z nią, dostajesz nie tylko zainteresowanie i poradę. Od niej czerpiesz wiarę w to, że możesz sięgnąć wysoko po swoje marzenia, a jeśli trzeba, wejdzie z tobą na trampolinę i do rakiety, aby ci to udowodnić.”

 

Emilia  Turek

„Drzemie w niej twórcza energia na miarę układu słonecznego. Zaklina światło, barwy i ludzkie emocje mocą fotograficznego obiektywu.  Słowem pisanym potrafi budować pomosty, na których spotykają się ludzie głodni wspólnego tworzenia. Wyrazista i inspirująca osobowość na scenie i w życiu.  Związana z Enklawą Artystyczną i Teatrem Insania.”

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z każdym wydarzeniem w mieście? Podaj swój adres e-mail, a my poinformujemu Cię o tym.