W niedzielę 28 sierpnia, w samo południe, na starcie IV edycji Półmaratonu Ełckiego ustawiło się aż 193 zawodników. Kolejny rekord frekwencji imprezy w Ełku został pobity, co świadczy o tym, że bieganie staje się coraz popularniejszą dyscypliną sportu dostępną dla każdego. Zawodnicy Klubu Biegacza Mrągowo promowali miasto tym razem w Ełku. Zadanie było współfinansowane ze środków Gminy Miasto Mrągowo. Wśród wymienionej wyżej liczby nie zabrakło biegaczy z KB Mrągowo, którzy w Ełku zaprezentowali nowe, klubowe koszulki. Nasze miasto reprezentowało 4 zawodników, tym razem wyłącznie w męskim wydaniu. Jednak nie należy się temu szczególnie dziwić, ponieważ trasa półmaratonu nie należy do najłatwiejszych. Liczne, nawet kilometrowe, podbiegi i palące słońce musiało się dać we znaki wszystkim. Dystans liczący 21,097 km najszybciej pokonał Petras Pranckunas. Litwinowi zajęło to 1:19:13. Kilkanaście sekund za nim na metę przybiegł jego rodak Vidas Totilas. Trzecie miejsce przypadło Krzysztofowi Lewandowskiemu, który ukończył bieg z czasem 1:21:35. Wśród pań zwyciężyła Olga Łykaj z czasem 1:40:59. Mrągowscy biegacze, trapieni kontuzjami, spisali się lepiej niż dobrze. Kolejny puchar do swojej kolekcji dołoży Eugeniusz Ruszczyk za 3 miejsce w kategorii M-40. W zawodach przeprowadzona była także klasyfikacja drużynowa, w której sumowano czasy trzech najlepszych zawodników danego klubu. Klub Biegacza Mrągowo zajął wysokie 5 miejsce, ze stratą niecałych czterech minut do miejsca na podium. Jest więc motywacja, by w przyszłym sezonie wypaść jeszcze lepiej i zameldować się jako klub na „pudle”. A oto wyniki (w nawiasie miejsce w kategorii): 15. (6) Kamil Długosz 1:27:44 27. (3) Eugeniusz Ruszczyk 1:30:15 56. (11) Marek Długosz 1:38:50 100. (18) Stanisław Zapadka 1:48:15