Port Lotniczy Olsztyn - Mazury

  • nowoczesny, międzynarodowy port z pełną infrastrukturą
  • położony w sercu regionu
  • przygotowany do obsługi samolotów pasażerskich w trybie rejsowym i czarterowym
  • roczna obsługa pasażerów sięga 500 000 osób

ROZKŁAD LOTÓW - KLIKNIJ

 

Położenie

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury znajduje się w miejscowości Szymany w odległości 10 km od miasta Szczytno oraz 58 km na południe od stolicy województwa - miasta Olsztyn. Sprawdź jak łatwo możesz się dostać na lotnisko >> tutaj.

Lotnisko zapewnia pełną infrastrukturę parkingową na 150 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych. Ponadto wydzielono stanowiska postoju autobusów, taksówek, parking dla VIP oraz parking dla służbowy (sprawdź cennik).

 

Obsługa osób niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne i o ograniczonej sprawności ruchowej mają prawo do specjalnej asysty na terenie lotniska i  podczas podróży lotniczej. Port lotniczy oraz  linie lotnicze mają obowiązek udzielania bezpłatnej pomocy i zapewnienia osobom niepełnosprawnym udogodnień na podstawie przepisów unijnych (rozporządzenie WE 1107 z dn. 5 lipca 2006).

Obsługą osób niepełnosprawnych w Porcie Lotniczym Olsztyn - Mazury zajmuje się dział obsługi naziemnej Warmia i Mazury Sp. z o.o.

Po przyjeździe na lotnisko prosimy zgłosić potrzebę uzyskania asysty w punkcie informacji lotniskowej znajdującej się po prawej stronie od stanowisk odprawy biletowo - bagażowej.

Osoby wymagające asysty od momentu zaparkowania pojazdu, proszone są o telefoniczne powiadomienie obsługi lotniskowej o swoim przybyciu, dzwoniąc pod numer +48 89 544 34 34 lub korzystając z funkcji intercom (przycisk umieszczony na automacie do regulowania opłat za parking zlokalizowanym w pobliżu miejsc parkingowych dedykowanych osobom niepełnosprawnym).

 

Kontakt:

Warmia i Mazury Sp. z o.o.
Szymany 150
12-100 Szczytno
NIP: 7451842294
REGON: 281345971
infolinia:
tel/fax: +48 89 544 34 34