Herb miasta

Zasady i warunki używania herbu i barw Mrągowa reguluje uchwała Rady Miejskiej Nr XXXVII/3/2009 z dnia 27 sierpnia 2009 r.

Zgodnie z tą uchwałą i z Statutem Miasta herbem Mrągowa jest wizerunek czarnej łapy niedźwiedzia ze złotymi pazurami umieszczony na tarczy koloru białego, obwiedzionej czarną linią.

Barwy Mrągowa

Barwy miasta określa jego flaga. Flagą miasta jest prostokąt z dwoma pionowymi pasami błękitnymi, umieszczonymi na obu końcach, po środku z białym pasem na którym widnieje wizerunek czarnej łapy niedźwiedzia ze złotymi pazurami.

Zasady i warunki używania herbu i barw Mrągowa

Herbu Miasta Mrągowa zgodnie ze statutem Miasta mogą używać Rada Miejska, Burmistrz i Urząd Miejski. Używanie herbu przez inne osoby prawne, fizyczne bądź jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej, wymaga zezwolenia Burmistrza Miasta.

Używanie herbu miasta bądź nazwy miasta „Mrągowo” w znaku towarowym dla celów reklamowych oraz komercyjnych wymaga zgody Burmistrza Miasta. Zgoda może być uwarunkowana wniesieniem opłaty za używanie herbu miasta.

O każdym wykorzystaniu tych znaków należy poinformować Referat Promocji i Rozwoju wysyłając e-mail pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

KSIĘGA ZNAKU / CZCIONKI / LOGOTYPY do pobrania tutaj