W deszczowej pogodzie, podczas realizowanych w dniu 2 lipca 2011r. Dniach Mrągowa odbyła się pierwsza eliminacja w Ogólnopolskim Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej Resport Mazury Cup 2011. Na mrągowskiej mokrej plaży najlepsze okazały się pary z Olsztyna. Do turnieju, mimo niesprzyjających warunków pogodowych zgłosiło się 15 par męskich oraz 4 kobiece. Zawodnicy walczyli o premiowane sześć miejsc, które dawały im awans do finału. Panie zaś walczyły między sobą o prymat na mrągowskiej plaży. Z eliminacji do finału awansowały wszystkie cztery pary kobiece. W grupie mężczyzn w mrągowskim turnieju nie było mocnych na duet z Olsztyna w składzie: Tomasz Poskier i Mateusz Szamański. W finale spotkali się oni z parą Mateusz Chyl i Winckiewicz Adam, której udało się ugrać tylko 8 oczek. W pojedynku o trzecie miejsce na przeciw siebie stanęła młoda para z Kętrzyna a ich przeciwnikami była para olsztyńsko-bartoszycka. Po bardzo zaciętym pojedynku, który zakończył się wynikiem 21:19 na ostatnim miejscu podium uplasowała się ekipa z Kętrzyna - Damian Piórkowski i Jarosław Urban. Czwarte miejsce zajęła ekipa w składzie Jakub Sulima i Marcin Kamieński. Szóstkę par cieszących się z awansu do turnieju finałowego uzupełniły pary: Wiśniewski Michał i Natowski Rafał z Olsztyna oraz Szwinto Łukasz i Czajkowski Arkadiusz z Giżycka. W grupie kobiet doskonała formę zaprezentowała para Dorota Kaniuka i Aleksandra Zdon, które wygrały wszystkie trzy spotkania z rywalkami. Na drugim miejscu podium uplasowała się para z Mrągowa w składzie: Dorota Zielińska i Karmen Sosińska. Trzecie miejsce wywalczyły młodziutkie zawodniczki z Bartoszyc - Fota Aleksandra i Burkacka Nikolina. Ostatnie miejsce w tej konfrontacji ale również premiowane występem w finale zajęły zawodniczki z Mrągowa w składzie - Wojno Renata i Zakrzewska Katarzyna. Kolejny turniej Resport Mazury Cup 2011 odbędzie się 9 lipca w Wilkasach, gdzie zagrają tylko panowie, którzy będą walczyć o cztery miejsca premiowane awansem do finału. Następnie rozgrywki przeniosą się do Rynu i 23 lipca rywalizować będą zarówno panie jak i panowie o ostatnie wolne miejsca w wielkim finale. Finał turnieju, jak co roku planowany jest przez firmę Resort Mazury w Mrągowie w dniu 24 lipca 2011r. Zdjęcia z turnieju na www.resportmazury.pl