Biegacze z Mrągowa mają za sobą kolejny występ, tym razem na dystansie 15 km w Mińsku Mazowieckim. Była to szesnasta edycja biegu, który organizowany jest nieprzerwanie od 1996 roku. W ostatnią niedzielę maja Mrągowo reprezentował skład identyczny jak dwa tygodnie wcześniej w grajewskim Biegu Wilka tj. Kamil Długosz, Monika Czaplicka i Ela Zapadka. Towarzyszyła im ponownie Katarzyna Długosz w roli kibica i fotoreportera. Cele były jasne: Kamil chciał pobić niezbyt wyśrubowany rekord życiowy jeszcze z zimy, a dziewczyny miały w planie dobiec do mety. Zadanie nie takie banalne, biorąc pod uwagę, że był to ich pierwszy występ na tak długim dystansie. Jednak poty wylane podczas wspólnych treningowych biegów dookoła jeziora Czos opłaciły się i obie dziewczyny ukończyły bieg w czasie poniżej półtorej godziny. Trzeba dodać, że na mecie nie wyglądały na przesadnie zmęczone, co dobrze wróży na przyszłość. Być może już na jesieni zobaczymy Elę i Monikę na trasie któregoś z półmaratonów organizowanych w naszym regionie. Dziewczyny zajęły kolejno 19 i 26 miejsce w klasyfikacji pań. Kamil Długosz także osiągnął swój cel, poprawiając poprzednią życiówkę o ponad 4 minuty. Zajął przy tym 27 miejsce w klasyfikacji mężczyzn. Bieg ukończyło łącznie 264 zawodników i zawodniczek. Zwyciężył Igor Tetrukov z czasem 46:33, a najszybszą panią okazała się Anastasiya Starovoitova z Mińska, ale tego na Białorusi. Białorusinka pokonała 15 km w czasie 53:30. XVI Mazowiecka Piętnastka – 15 km - 29.05.2011 r. Wyniki: Kamil Długosz – 58:03 Elżbieta Zapadka – 1:20:57 Monika Czaplicka – 1:29:04