W miniony weekend zawodnicy Klubu Biegacza Mrągowo odwiedzili Kwidzyn i Wysoką Wieś koło Ostródy. W sobotę 21 maja w Kwidzynie odbył się Bieg Papiernika. Choć była to dopiero druga edycja, na starcie zgromadziło się prawie 650 biegaczy. Na pewno wielu zawodników zachęcił brak wpisowego, atest PZLA oraz mnogość nagród. Licząca 10 kilometrów trasa w dużej mierze przebiegała przez zakład papierniczy International Paper, który był współorganizatorem biegu. Mrągowscy biegacze zanotowali bardzo udany występ, Marek Długosz i Kamil Długosz uplasowali się w pierwszej 40-tce, a Krystian Piątek, dla którego był to debiut na tym dystansie, był 371. Pierwszy na mecie biegu zameldował się Radosław Dudycz z czasem 30:43, a wśród pań tryumfowała Olga Ochal-Kolarova, która pokonała dystans 10 km w czasie 36:06. II Kwidzyński Bieg Papiernika - 10km, 21.05.2011 Wyniki: 28. Kamil Długosz – 37:27 40. Marek Długosz – 38:11 371. Krystian Piątek – 50:56 Najwyraźniej zawodnikom z KB Mrągowo nie wystarczyły sobotnie zmagania, ponieważ już następnego dnia wyruszyli, w trochę zmienionym składzie, do Wysokiej Wsi. W mieścinie położonej niedaleko Ostródy organizowany był IV Bieg Sasinów. Zawody te zostały zainicjowane zimą 2006 roku z myślą o narciarzach, ale parę lat temu doczekały się także swojej letniej edycji. W tym roku IV Bieg Sasinów zakładał pokonanie dystansu półmaratonu lub krótszej, 4,5-kilometrowej trasy. W obu biegach startowało nieco ponad 100 osób, co można uznać za sukces tak kameralnego i młodego biegu. O godzinie 11:00 na trasę wyruszyli półmaratończycy, a 10 minut po nich uczestnicy biegu na 4,5 km. Trasy obu biegów były bardzo ładnie usytuowane głównie w lesie, ale ich ostatni kilometr stanowił ostry podbieg, który dał się we znaki szczególnie uczestnikom półmaratonu. Bieg na krótszym dystansie zakończył się sukcesem naszego zawodnika. Kamil Długosz pokonał trasę w czasie 16:06 i zajął pierwsze miejsce. Lidia Długosz również może być bardzo zadowolona ze swojego startu, ponieważ w kategorii kobiet była czwarta. Na dystansie 21,097 km zwyciężył Robert Najdzion z Olsztyna, z czasem 1:28:02. Marek Długosz poszedł w ślady żony Lidii i przybył na metę na bardzo dobrym, lecz trochę pechowym, 4 miejscu. Stanisław Zapadka ukończył wycieńczający bieg w czasie poniżej dwóch godzin i przekroczył metę jako 27. Oba biegi, zupełnie różne biorąc pod uwagę rozmach i charakter, należy pochwalić za dobrą organizację i przyjemną atmosferę. Biegacze z KB Mrągowo zaliczą ten sportowy weekend do jak najbardziej udanych. IV Bieg Sasinów – Dylewski Cross, 22.05.2011 4,5km – Wyniki: 1. Kamil Długosz – 16:06 37. [4 wśród kobiet] Lidia Długosz – 25:46 21,097 km – Wyniki: 4. Marek Długosz – 1:32:15 27. Stanisław Zapadka – 1:59:28