W drugą niedzielę stycznia wraz z grającą w tym dniu Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, rozpoczęła ponownie „ po rocznej przerwie” rywalizację - Mrągowska Liga Piłki Nożnej. W noworocznej odsłonie rozgrywek, na "mecz kolejki" możemy wytypować pojedynek zespołów PTU i MZL. Wynik meczu 04:03. Mecz od pierwszego gwizdka sędziów rozpoczął się od ostrożnej gry po obu stronach. Drużyny próbowały ułożyć akcję tak by nie stracić piłki i nie „naciąć” się na kontrę rywali. Pierwsza skuteczna akcja zakończona piękną bramką Bumbula wpadła do bramki PTU po około 10 minutach gry. Zadowolenie zawodników MZL, zgasił błyskawicznie Szczurek, który wykorzystał dekoncentrację w szykach MZL i po 30 sekundach znów był remis (1:1). Na prowadzenie ponownie wychodzi ekipa MZL, a drugą bramkę dla ekipy zdobywa niezawodny Lokosz. W szybkiej odpowiedzi bramkę z rzutu rożnego zdobywa Piecu. Wykorzystał błąd ustawienia Kucharczyka w bramce i „ustrzelił go” a piłka wpadła do siatki. Pierwsza połowa spotkania kończy się wynikiem (2:2). Po przerwie obraz gry wygląda podobnie. Ostrożne próby konstruowania akcji z jednej i drugiej strony. Szybko wykonany rzut z autu i zgranie piłki między ?bikiem i Kraskiem daje prowadzenie dla ekipy MZL (3:2). Po niefortunnym upadku, z gry wyłączony zostaje w drużynie PTU – Piecu. Z ławki w jego miejsce do gry wchodzi lekko kontuzjowany Paweł Romaniuk, który wykorzystuje piękne podanie piętką Szczurka i umieszcza piłkę w siatce MZL (3:3). Końcówka meczu to już prawdziwy horror. Próby gry na faul i wymuszanie przewinień po obu stronach kończą się kartkami koloru żółtego dla ?bika i Szczurka. Ale końcówka meczu należała do tego ostatniego. Rzucone siły całej ekipy MZL pod bramkę Bambusa odsłoniły dostęp do ich bramki. Wprowadzona piłka ręką przez bramkarza PTU trafia pod nogi Szczurka. Ten kryty skutecznie przez cały mecz przez Kraska nie zastanawiając się po przyjęciu piłki - strzela piętką bez odwracania się. Piłka wpadająca do bramki zaskakuje bramkarza i obrońcę MZL (4:3). Ta wspaniała bramka oraz cały mecz na „dużym ciśnieniu” musiał podobać się wszystkim zawodnikom oraz licznie przybyłym na ten właśnie pojedynek kibicom. Kolejna runda rozgrywek zaplanowana jest na – 16 stycznia 2011r. Godz-Nazwa Zespołu-Nazwa Zespołu 15.00-Ptasie-PTU 16.00-OLDBOYS-ORLIK TEAM 17.00-FC Sangria-WTW Poland 18.00-GRINGOS-ARMADA 19.00-ALKOPOLIGAMIA-WTW Poland