Oddział GRH Legion 1920 rok gościł w Krakowie na rekonstrukcji walk „Obrona Lawowa 1918”. Organizatorem i gospodarzem całej inscenizacji było stowarzyszenie Tradycyjny Oddział C. i K. Regimentu Artylerii Fortecznej No. 2 barona Edwarda von Beschi – Twierdza Kraków – FsAR2. Naszym dobrym opiekunem na czas pobytu był Przemysław Jaskółowski prezes stowarzyszenia. Nasz oddział został zakwaterowany na terenie fortu No. 49 „Krzesławice” należącego do systemu fortecznego Twierdzy Kraków.

Klimat tego miejsca udzielił nam się od pierwszej chwili. Już od porannych godzin trwały przygotowania do inscenizacji która była zaplanowana na godz. 15.00. Po obfitym śniadaniu zabraliśmy się do pracy. Przygotowaliśmy barykady. Pirotechnicy zakładali ładunki wybuchowe. Następnie odbyliśmy szereg prób wraz z jedna próba generalną. Wszystko wyglądało doskonale. Od godziny 10.00 mieliśmy czas wolny, który wykorzystaliśmy na zwiedzanie Krakowa. Na stare miasto wyruszyliśmy w naszych mundurach. Od pierwszej chwili kiedy pojawiliśmy się na rynku głównym Krakowa wzbudzaliśmy ogromne zainteresowanie wśród mieszkańców jak i licznych turystów.
Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów pod adresem naszej działalności mającej na celu przybliżenie okresu Legionów Piłsudskiego. Po uliczkach Krakowa poruszaliśmy się z flagą Mrągowa, wiele osób było ciekawych co to oznacza... co to godło.. symbol. Wówczas uprzejmie informowaliśmy o pochodzeniu naszej grupy. ?e naszym rodzinnym miastem jest Mrągowo. Wiele osób było ogromie zaskoczonych tym że pokonaliśmy taką ogromną odległość aby wziąć udział w inscenizacji „Obrony Lwowa”. Po bardzo obfitej w wrażenia wycieczce powróciliśmy do fortu. Około 15 posileni obiadem zajęliśmy stanowiska wyjściowe. Punktualnie o 15.00 rozpoczęła się inscenizacja obrony Lwowa 1918 rok. W naszej rekonstrukcji chcieliśmy jak najwierniej pokazać walki które odbyły się na terenie Lwowa w 1918 roku. 
Scenariusz był następujący. Polskie oddziały trzykrotnie szły do szturmu na pozycje Ukraińskie. Przy wsparciu artylerii dopiero trzeci szturm dał ostateczne rozwiązanie trudnej dla strony Polskiej sytuacji. Zdobyliśmy niezbędna broń i amunicje. Dzięki temu ostatecznie wyparliśmy Ukraińców. Pozostałych przy życiu Ukraińców wzięliśmy do niewoli. Po obu stronach było wielu rannych i zabitych. Po zwycięskiej walce na maszcie zawisła Polska flaga! Była to pierwsza inscenizacja pt: „Obrona Lwowa 1918”. Pod względem organizacyjnym impreza była na bardzo wysokim poziomie. Wszystko było przygotowane na czas. Bardzo dobry scenariusz bitwy. Gospodarz imprezy zadbał o każdy istotny szczegół. W rekonstrukcji uczestniczyli goście z Czech, którzy wcielili się w rolę oddziałów Ukraińskich.

 Po rekonstrukcji czekała nas niemała niespodzianka, ponieważ każdy z nas został udekorowany srebrnym medalem „Obrona Lwowa 1918” oraz legitymacją imienną upoważniająca do noszenia w/w odznaczenia. Wszyscy czuliśmy wielką dumę. Bardzo dziękujemy organizatorom za tak wspaniałą imprezę.

W dzień naszego powrotu do Mrągowa zwiedziliśmy Królewski Wawel.
Odwiedziliśmy grób Marszałka Piłsudskiego. W drodze powrotnej zajechaliśmy na Jasną Górę, gdzie część naszego oddziału wzięła udział we mszy. Szczęśliwie i cało wróciliśmy do Mrągowa przed północą.
 GRH Legion 1920 rok reprezentowali
: Lędzion Paulina OLK, 
Łysiuk Daria OLK, 
Nowicka Maria sanitariuszka CK, 
Sieczka Monika OLK, 
Dubicki Grzegorz, 
Dubicki Damian POW, 
Jans Marcin, 
Kozłowski Dawid, 
Lipiec Maciej
.