Mrągowo, Giżycko, Mikołajki i Piecki wzięły udział w targach turystyki i czasu wolnego Free Time Festiwal w Gdańsku, które odbyły się w pierwszy weekend kwietnia. Podczas wydarzenia w Amber Expo mazurskie samorządy oraz Luz Grupa promowały Rowerowe Mazury.

 

Dla dorosłych wyścig Amber Expo MTB Eliminator z torem przeszkód ustawionym przed gdańskim centrum wystawienniczo-kongresowym, dla dzieci strefa malucha z trasą do jazdy na rowerkach balansowych. Ponadto dla wszystkich kulinarne specjały z Mazur. W taki sposób Mrągowo, Giżycko, Mikołajki i Piecki podjęły wspólne działania promujące aktywny wypoczynek w ramach hasła „Rowerowe Mazury”, przede wszystkim na dwóch kółkach. Nic dziwnego, że mazurskie samorządy otrzymały nagrody za najlepszą ekspozycję targów.

A wszystko zaczęło się w Mrągowie... W 2015 roku Luz Grupa zorganizowała zawody MTB oraz wytyczyła trasę kolarstwa górskiego Bike Park Poręby. Obecnie Milko Mazury MTB jest to najszybciej rozwijający się cykl wyścigów kolarstwa górskiego w Polsce. Organizacyjna jakość wyścigów stoi na bardzo wysokim poziomie. Potwierdzeniem dużego zaufania było powierzenie w 2018 roku Luz Grupie organizacji Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim na Górze Czterech Wiatrów, w których wzięła udział Maja Włoszczowska.

W tym roku odbędzie się aż 12 imprez w ramach cyklu Milko Mazury MTB,  które zasięgiem obejmą całą południową część województwa warmińsko-mazurskiego. Do tej pory udział w  Milko Mazury MTB wzięło blisko 8 000 zawodników i zawodniczek z całej Polski, a zmagania na trasach obserwowało około 50 000 kibiców. Impreza była promowana podczas Free Time Festiwal, jednego z najważniejszych wydarzeń rowerowych w Polsce. Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 6 - 7 kwietnia. W tym roku liczba odwiedzających osiągnęła ponad 20.000.

Imprezy organizowane w Mrągowie w ramach cyklu Milko Mazury MTB:

20.07.2019 - Bike Park Niedźwiedzi Szlak (XCO)

15.09.2019 - Wyścig o Niedźwiedzią Łapę

15.09.2019 - UCI MTB Marathon

Robert Wróbel - kierownik Mrągowskiego Centrum Informacji Turystycznej

Mrągowskie Programy Współpracy z Mieszkańcami

Mrągowski
Budżet Obywatelski

 

Szkolny
Budżet Obywatelski

 

Inicjatywa Lokalna