Przed nami kolejny kulturalny weekend w Mrągowie. Już w najbliższą sobotę, 13 lipca, odbędą się: 15. Wojewódzki Przegląd Rękodzieła Artystycznego i II Hybryda Kultur Festiwal 2019. 14 lipca zapraszamy na VI Projekt Arboretum „Ządźbork”. Imprezy odbędą się na skwerze Jana Pawła II, a także w amfiteatrze nad jeziorem Czos.


15. Wojewódzki Przegląd Rękodzieła Artystycznego

Przegląd Rękodzieła Artystycznego to plenerowa impreza o charakterze regionalnym, czerpiąca z dziedzictwa kulturowego Warmii i Mazur. Myślą przewodnią wydarzenia są: promocja rękodzieła artystycznego, żywności tradycyjnej i regionalnej, muzyki, kulturowo związanych z regionem warmińsko – mazurskim, pomoc regionalnym twórcom ludowym w dotarciu do potencjalnych odbiorców, pogłębienie wiedzy o dorobku kulturowym naszego regionu wśród mieszkańców i turystów.

15. Wojewódzki Przegląd Rękodzieła Artystycznego odbedzie się 13 lipca w godz. 10:00 – 17:00 na skwerze Jana Pawła II w Mrągowie.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY


II Hybryda Kultur Festiwal 2019 │ II Hybrid of Cultures Festival 2019

Ubiegłoroczna premiera „Hybryda Kultur Festiwal” pokazała, że jest to projekt wyjątkowy i przełomowy. Misją Festiwalu jest zachęcanie artystów do twórczej interpretacji kultury tradycyjnej oraz ukazywania efektów swoich inspiracji na tle rozbudowanej instrumentalistyki oraz różnorodności współczesnych stylów muzycznych.
Gośćmi II Hybryda Kultur Festiwal są Karolina Cicha z zespołem, Kapela Maliszów oraz Zespół Dzikie Jabłka, zaś festiwal poprowadzi polsko-kanadyjska kompozytorka i wokalistka Ola Turkiewicz.

„Hybryda Kultur Festiwal” odbedzie się 13 lipca w amfiteatrze nad jeziorem Czos. Początek: godz. 19:30.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY


VI Projekt Arboretum „Ządźbork”

14 lipca 2019 roku o godz. 19.30, w Amfiteatrze nad jeziorem Czos w Mrągowie, odbędzie się VI Projekt Arboretum, edycja pt. „Ządźbork”. Będzie to kolejna już edycja autorskiego koncertu muzyki hybrydowej, inspirowanego muzyką tradycyjną oraz dziedzictwem kulturowym obszarów wiejskich. Inspirację tegorocznej edycji jest spuścizna Ządźborka (tj. dzisiejszego Mrągowa) i okolic.
Koncert jest kontynuacją międzynarodowej trasy, która w ubiegłym roku poprowadziła przez Lwów (XVI International Jazz Festival „Flugery L’vova”), Mrągowo i Brisbane w Australii (festiwal PolArt Brisbane 2018).

VI Projekt Arboretum „Ządźbork” odbedzie się 14 lipca w amfiteatrze nad jeziorem Czos. Początek: godz. 19:30.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY