180 osób zostało dotychczas zaszczepionych przeciwko COVID-19 w Szpitalu Mrągowskim im. Michała Kajki. Zapotrzebowanie na szczepienia dla personelu placówek sektora ochrony zdrowia jest dużo większe dlatego szpital zamówił kolejne dawki szczepionek.

Akcja szczepień ruszyła w mrągowskim szpitalu we wtorek, 5 stycznia. Do placówki trafiło 180 dawek szczepionki. Wszystkie zostały już wykorzystane.

– Szczepienia w naszym szpitalu prowadzi zespół złożony z lekarza kwalifikującego do szczepienia, pielęgniarki podającej szczepionkę i asystenta – powiedziała nam prezes szpitala w Mrągowie Brygida Schlueter-Górska. – Wszystko idzie bardzo sprawnie, nie odnotowaliśmy żadnych problemów. Zainteresowanie szczepieniami jest spore: na tę chwile mamy zgłoszonych 540 osób. Zamówiliśmy już kolejne dawki szczepionek, które dotrą do nas niebawem.

Szczepienia w Polsce ruszyły pod koniec roku 2020. Najpierw szczepiona jest "grupa zero", czyli personel sektora ochrony zdrowia (medyczny i niemedyczny, administracja, a także rodzice hospitalizowanych wcześniaków).

Od 25 stycznia zaszczepić się będą mogły osoby z pierwszej grupy. W pierwszej kolejności seniorzy powyżej 70 lat, pensjonariusze domów pomocy społecznej, potem osoby powyżej 60 lat, nauczyciele i służby mundurowe.
Zapisy na szczepienia dla grupy pierwszej ruszą w 15 stycznia. Pierwsi seniorzy szczepionkę mają dostać w poniedziałek, 25 stycznia.

W celu umówienia wizyty, pacjent będzie mógł skorzystać ze specjalnej infolinii (989), umówić się elektronicznie poprzez swoje Internetowe Konto Pacjenta (dostępne na pacjent.gov.pl), za pośrednictwem placówki, w której wystawiono mu e-skierowanie lub bezpośrednio w punkcie szczepień.

Na tę chwilę, szczepienia w etapach I-III, będą realizowały trzy mrągowskie przychodnie: "MAZUR-MED" (os. Mazurskie), "GRUNWALDZKA" (ul. Grunwaldzka) i "ZDROWIE" (ul. Królewiecka).

Znajdź punkt szczepień <<KLIKNIJ>>