Zbliża się ostateczny termin rozliczenia PIT. Czas na złożenie deklaracji kończy się w piątek, 30 kwietnia. Mieszkańcom Mrągowa, którzy jeszcze nie rozliczyli się z fiskusem, przypominamy, by wypełniając roczne zeznania podatkowe nie zapomnieli wpisać miejsca swojego faktycznego zamieszkania, a nie miejsca zameldowania – które często różni się od miejsca zamieszkania. Dzięki temu budżet Mrągowa zostanie zasilony, a pieniądze te zostaną wydane między innymi na inwestycje, oświatę, kulturę czy transport publiczny.

Dla każdego samorządu wpływy z PIT stanowią znaczącą część dochodów mówi burmistrz Mrągowa, Stanisław Bułajewski. - W ubiegłym roku do budżetu Mrągowa z tego tytułu trafiło dokładnie 20 621 219,00 zł. W naszym mieście pieniądze te przeznaczane są m.in. na inwestycje, edukację, transport publiczny, budżet obywatelski czy rozwój sportu i kultury. Dlatego im więcej osób rozliczy się w Mrągowie, tym większe korzyści dla nas - mieszkańców!

Tu mieszkam - tu płacę podatki!
Jeżeli mieszkasz w Mrągowie to w deklaracji PIT - w miejscu zamieszkania - wpisz MRĄGOWO i wskaż Urząd Skarbowy w Kętrzynie. Miejsce zameldowania nie jest tu istotne. W ten sposób twoje pieniądze trafią do budżetu miasta.

Jak podaje portal bankier.pl PIT w tym roku zdecydowanie częściej rozliczamy online. 81 proc. Polaków zamierza rozliczyć się z urzędem skarbowym przez internet, co oznacza wzrost o 6 punktów procentowych wobec ubiegłego roku. Najpopularniejszym sposobem rozliczenia PIT-u jest usługa Twój e-PIT.

Podatnicy, którzy nie mogą skorzystać z formularza PIT w rządowej usłudze, mogę pobrać druk ze strony podatki.gov.pl

Warto pamiętać, że formularz PIT-37 oraz PIT-38 zostaną automatycznie zatwierdzone 30 kwietnia 2021 r,. jeżeli do tego czasu podatnik nie zrobi tego samodzielnie: potwierdzając w usłudze "Twój e-PIT", wysyłając zeznanie wypełnione online innym programie lub w tradycyjny sposób (wysyłając papierowy druk na adres urzędu).

Usługa "Twój e-PIT" dostępna jest online po zalogowaniu za pomocą jednego z trzech sposobów: profilu zaufanego, e-dowodu lub bankowości elektronicznej, aplikacji mobilnej mObywatel lub za pomocą danych podatkowych (PESEL lub NIP i kwota przychodów).

Mrągowskie Programy Współpracy z Mieszkańcami

Mrągowski
Budżet Obywatelski

 

Szkolny
Budżet Obywatelski

 

Inicjatywa Lokalna