23 stycznia to pierwszy dzień dwutygodniowych ferii 2023. Zimowy wypoczynek dzieci i młodzieży upłynie w Mrągowie atrakcyjnie, bo dwie kulturalne placówki (Mrągowskie Centrum Kultury i Młodzieżowy Dom Kultury) przygotowały różnego rodzaju atrakcje. Sprawdźcie, co czeka na dzieci i młodzież!


Mrągowskie Centrum Kultury:

PIERWSZY TYDZIEŃ FERII

PONIEDZIAŁEK (23.01)

  • 10:00 / 14:30 FILM PAN ZABAWKA – SEANSE BILETOWANE – KINO ZODIAK
  • 10:00 - 12:00 JAK ROZMAWIAĆ Z PSEM /6+ LAT/ - ORBITA
  • 11:00 - 13:00 ZAJĘCIA PLASTYCZNE - TWORZENIE SCENOGRAFII WOŚP /10+ LAT/ - PLASTYCZNA
  • 11:00 - 13:00 WARSZTATY ANIMACJI POKLATKOWEJ /DZIECI/ CZ.I - TEATRALNA
  • 13:00 - 15:00 WARSZTATY ANIMACJI POKLATKOWEJ /MŁODZIEŻ/ CZ.I - TEATRALNA
  • 17:00 WERNISAŻ PRAC UCZESTNIKÓW PROJEKTU "W DRODZE DO SAMODZIELNOŚCI" FUNDACJI REI - HOL

WTOREK (24.01)

  • 10:00/14:30 FILM PAN ZABAWKA – SEANSE BILETOWANE – KINO ZODIAK
  • 10:00 - 11:00 WARSZTATY Z LEŚNIKIEM - POMÓŻMY PTAKOM I ZWIERZĘTOM PRZETRWAĆ ZIMĘ /7+ LAT/ - ORBITA
  • 11:00 - 13:00 WARSZTATY ANIMACJI POKLATKOWEJ /DZIECI/CZ.II - TEATRALNA
  • 13:00 - 15:00 WARSZTATY ANIMACJI POKLATKOWEJ /MŁODZIEŻ/ CZ.II - TEATRALNA                                                  

ŚRODA (25.01)

  • 11:00 - 13:00 TURNIEJ GIER PLANSZOWYCH DLA DZIECI I MŁODZIEŻY – CZYTELNIA BM
  • 11:00 - 13:00 WARSZTATY ANIMACJI POKLATKOWEJ /DZIECI/ CZ.III - TEATRALNA
  • 13:00 - 15:00 WARSZTATY ANIMACJI POKLATKOWEJ /MŁODZIEŻ/ CZ.III - TEATRALNA
  • 11:00 - 12:30 - ZAJĘCIA PLASTYCZNE /8-11 LAT/ - ORBITA 
  • 12:30 - 14:00 - ZAJĘCIA PLASTYCZNE /12+ LAT/ ORBITA

CZWARTEK (26.01)

  • 9:00 - 11:00 KLOCKOLOGIA – KONKURS Z NAGRODAMI NA NAJWYŻSZĄ BUDOWLĘ /7+ LAT/ - ORBITA
  • 11:00 - 13:00 ZAJĘCIA PLASTYCZNE - TWORZENIE SCENOGRAFII WOŚP /10+ LAT/ - PLASTYCZNA 
  • 11:00 - 13:00 WARSZTATY ANIMACJI POKLATKOWEJ /DZIECI/CZ. IV - TEATRALNA
  • 13:00 - 15:00 WARSZTATY ANIMACJI POKLATKOWEJ /MŁODZIEŻ/ CZ.IV - TEATRALNA

PIĄTEK (27.01)

  • 11:00 - 13:00 WARSZTATY PRZYRODNICZE - PRZYRODA I ZWIERZĘTA W OKRESIE ZIMOWYM /7+ LAT/ - CZYTELNIA BM
  • 12:00 - 14:00 TANECZNA ZABAWA KARNAWAŁOWA /7+ LAT/ - ORBITA
  • 12:00 - 13:00 WARSZTATY ANIMACJI POKLATKOWEJ /DZIECI/ CZ.V - TEATRALNA
  • 13:00 - 14:00 WARSZTATY ANIMACJI POKLATKOWEJ /MŁODZIEŻ/ CZ.V - TEATRALNA
  • 16.00 - 17.00 ZAJĘCIA OTWARTE - BREAKDANCE /6+ LAT/ - BALETOWA
  • 17.00 - 18.00 ZAJĘCIA OTWARTE - BREAKDANCE /12+ LAT/ - BALETOWA

SOBOTA (28.01)

  • 15:00 / 17:00 FILM KOT W BUTACH. OSTATNIE ŻYCZENIE – SEANSE BILETOWANE – KINO ZODIAK

NIEDZIELA (29.01)

  • 31. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

DRUGI TYDZIEŃ FERII

PONIEDZIAŁEK (30.01)

  • 10:00 / 15:00 FILM KOT W BUTACH. OSTATNIE ŻYCZENIE – SEANSE BILETOWANE – KINO ZODIAK
  • 11:00 - 12:30 ZABAWY RYTMICZNE /6 - 8 LAT/ - BALETOWA
  • 12:00 - 14:00 WARSZTATY FOTOGRAFICZNE – PODSTAWY FOTOGRAFII /9+ LAT/ - ROBIENIE ZDJĘĆ W PLENERZE
  • 11:00 - 15:00 KONSTRUKTORZY - ZBUDUJMY COŚ RAZEM /8-10 LAT/ - ORBITA

WTOREK (31.01)

  • 10:00 / 15:00 FILM KOT W BUTACH. OSTATNIE ŻYCZENIE – SEANSE BILETOWANE – KINO ZODIAK
  • 9:00 - 14:00 – GIMNASTYKA NA SZARFACH - 9:00-10:25 /7 – 9 LAT/ ; 10:30-11:55 /10 – 12 LAT/ ; 12:00 - 13:25 /13+ LAT/ - BALETOWA
  • 12:00  WARSZTATY FOTOGRAFICZNE – PODSTAWY FOTOGRAFII /9+ LAT/ - CZYTELNIA BM
  • 11:00-12:30 -ZAJĘCIA PLASTYCZNE - OBRAZ PRZESTRZENNY /8 -11 LAT/ CZ. I - ORBITA
  • 12:30-14:00 - ZAJĘCIA PLASTYCZNE - OBRAZ PRZESTRZENNY /12+ LAT/ CZ. I -ORBITA

ŚRODA (01.02)

  • 10:00 – 14:00 MOBILNE PLANETARIUM Z  PROJEKCJĄ FILMÓW PREZENTUJĄCYCH WSZECHŚWIAT,  JEGO GWIAZDY I PLANETY  /5-12 LAT, 11 - 12 LAT, 6 - 18 LAT/ - WIDOWISKOWA
  • 11:00 - 13:00 TURNIEJ SZACHOWY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY - CZYTELNIA BM
  • 11:00-12:30 - ZAJĘCIA PLASTYCZNE - OBRAZ PRZESTRZENNY /8 - 11 LAT/ CZ. II -  ORBITA
  • 12:30-14:00 - ZAJĘCIA PLASTYCZNE - OBRAZ PRZESTRZENNY /12+ LAT/  CZ. II - ORBITA

CZWARTEK (02.02)

  • 10:00 - 12:00 WARSZTATY ORAZ SPEKTAKL MAŁEGO TEATRU ILUSTRACJI /6-9 LAT/ - ORBITA
  • 10:00 - 13:00 WARSZTATY TWORZENIA ŁAPACZY SNÓW /10 + LAT/ CZ. I - KAMERALNA
  • 11:00 -15:00 GRA DETEKTYWISTYCZNA  /10+ LAT/ - TEATRALNA

PIĄTEK (03.02)

  • 10:00 - 13:00 WARSZTATY TWORZENIA ŁAPACZY SNÓW /10 + LAT/ CZ. II - KAMERALNA
  • 10:00 - 14:00 WYTWÓRNIA ZDARZEŃ SONOKINETYCZNYCH „KTÓRĘDY DO DŹWIĘKU” /7 - 10 LAT, 10+/ - WIDOWISKOWA
  • 12:00 - 13:00 GŁOŚNE CZYTANIE „BAJKI UŚMIECHAJKI... NA DOBRY DZIEŃ I JESZCZE LEPSZE JUTRO” /6+ LAT/ - CZYTELNIA BM
  • 16.00-17.00 ZAJĘCIA OTWARTE - BREAKDANCE /6+ LAT/ - BALETOWA
  • 17.00-18.00 ZAJĘCIA OTWARTE - BREAKDANCE /12+ LAT/ - BALETOWA

UWAGA
Na niektóre z atrakcji liczba miejsc jest ograniczona, prosimy o wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu: 89 743 3465 - dział Organizacji Imprez Kulturalnych.

Serdecznie zapraszamy!

Program dofinansowano ze środków budżetu miasta w ramach gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, gminnego programu przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz ochrony ofiar przemocy w rodzinie i gminnego programu przeciwdziałaniu narkomanii w Gminie Miasta Mrągowo na 2023 rok.


Młodzieżowy Dom Kultury w Mrągowie:

W tym roku MDK przygotował dwa turnusy. W każdym turnusie mogą uczestniczyć 24 osoby. Zapisy ruszają od 09.01.2023r. Karta do pobrania w sekretariacie MDK , SP nr 4, pokój 101, pierwsze piętro bryła G.
Zapisy w sekretariacie lub pod tel. 89 741 25 32 do godz.: 15.00. Ze względu na duże coroczne zainteresowanie lista zapisów może być szybko zamknięta, dlatego prosimy o zapisy już od 9 stycznia i nie zwlekanie z decyzją.
W tym roku MDK przygotował ciekawą ofertę, łączącą zajęcia stacjonarne z atrakcyjnymi wyjazdami. Koszt jednego turnusu wynosi 300 zł: Jest to koszt wyjazdów i atrakcji wyjazdowych dla dzieci oraz ceny biletów. W koszt wliczona jest również pizza.

Czas trwania: Zajęcia będą odbywały się w godzinach: 10.00-14.30. W przypadku wyjazdów odbiór dzieci może przesunąć się do godz.: 15.00

Terminy turnusów tygodniowych:
23- 27.01.2023
30.01--03.02.2023

Ramowy program każdego turnusu wygląda następująco:

Poniedziałek:

  • 9.45 - zbiórka przed MCK w Mrągowie na film "Pan Zabawka"
  • 12.00 - powrót do MDK, konkurs plastyczny "Bezpieczne sporty zimowe". W programie tego dnia również warsztaty robotyki

Wtorek:

  • 10.00 - wyjazd do Warmiolandii w Olsztynie "Ulica Profesora ryzyka- Fizyka"

W programie: animator, 2,5 godziny zabawy, pełen pakiet atrakcji Warmiolandii Miasta Dzieci: zjeżdżalnie, basen z kulkami, konstrukcja zabawowa, trampoliny oraz wiele innych..., warsztaty edukacyjne z Szalonym Profesorem, ubezpieczenie NNW, odbiór dzieci przy SP nr 4 o godz.: 14.30 (może być też przesunięcie w czasie do godziny 15.00)

Środa:

  • 10.00-11.15 - warsztaty kulinarne "Jedz zdrowo i kolorowo" w MDK
  • 11.30 - wyjazd do Kętrzyna "- warsztaty "Konsulat Świętego Mikołaja"

Czwartek:

  • 10.00 - wyjazd do Olsztyna do Kręgielni Family Bowling Center. W programie 2 godziny gry w kręgle, MacDonald, powrót około 14.30-15.00

Piątek:

  • 10.00 - gry i zabawy stolikowe, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i wręczenie nagród
  • 10.30 - wyjście do Mrągowskiego Muzeum- warsztaty historyczne oraz pizza w restauracji

REGULAMIN PÓŁKOLONII Z ZASADAMI HIGIENY PODCZAS WYPOCZYNKU FERYJNEGO 2023 <<KLIKNIJ>>

Mrągowskie Programy Współpracy z Mieszkańcami

Mrągowski
Budżet Obywatelski

 

Szkolny
Budżet Obywatelski

 

Inicjatywa Lokalna