Społeczność mrągowskiej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Mikołaja Kopernika obchodziła dziś bardzo uroczyście święto swojego patrona. Wydarzenie zbiegło się z 550. rocznicą urodzin Kopernika i 480. rocznicą jego śmierci. W trzech budynkach szkoły zorganizowano wiele atrakcji dla uczniów, które związane były z wielkim, polskim astronomem.

To dla nas bardzo doniosły dzień — powiedział nam Dariusz Żyłowski, Dyrektor SP Nr 1. — Dla naszych uczniów przygotowaliśmy moc atrakcji: są aktywności sportowe, związane z nowymi technologiami czy stylizowane na epokę Mikołaja Kopernika. Z udziałem zaproszonych gości odsłoniliśmy trzy pamiątkowe tablice, oficjalnie otworzyliśmy również pracownie informatyczno-komputerowe, a także naszą perełkę: szkolne muzeum z wystawą o Koperniku.

Święto szkoły uświetniły występu uczniów, a także pyszny tort, przygotowany przez nauczycieli.

W wydarzeniu wzięli udział m.in.: Jarosław Babalski - pełnomocnik wojewody warmińsko-mazurskiego, Sylwia Jaskulska - wicemarszałka województwa warmińsko-mazurskiego i władze miasta na czele z burmistrzem Mrągowa Stanisławem Bułajewskim.

Całej społeczności szkolnej gratuluję tak wspaniale zorganizowanej uroczystości — dodał Stanisław Bułajewski. — Cieszę się, że uczniowie i nauczyciele doceniają patrona swojej szkoły i pamiętają o rocznicach, jakie obchodzimy w tym roku.

Obchody święta szkoły w budynkach przy ulicach: Bohaterów Warszawy, Kopernika 2 i Kopernika 2 C. Fot. Paweł Krasowski