Wirtualny Teatr Historii dla szkół!
Data:
2019-11-12
Godzina:
09:00:00
Kategoria:
społeczne
Wstęp:
Wstęp wolny
Miejsce wydarzenia:
Centrum Kultury i Turystyki
Organizator:
Centrum Kultury i Turystyki

Centrum Kultury i Turystyki wraz z WIRTUALNYM TEATREM HISTORII zaprasza na

SPECJALNE SEANSE VR DLA SZKÓŁ!

12 listopada, w godz. 9.00 - 14.00 w Centrum Kultury i Turystyki


MS „PIŁSUDSKI” PRZYPŁYWA DO MRĄGOWA!  Wybierzcie się w niezapomnianą wirtualną podróż w głąb polskiej historii. Przenieście się w  sam środek rozgrywających się wokół Was wydarzeń.

Fundacja Koncept Kultura oraz Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie zapraszają w wirtualną podróż na pokładzie najwspanialszego polskiego transatlantyku MS „Piłsudski”. Dzięki technologii VR widzowie odbędą niezapomniany rejs po Atlantyku oraz zanurzą się w pełen magicznych przeżyć świat eleganckich wnętrz i opowieści o statku, który był dumą międzywojennej Polski. Będziemy świadkami utraty niepodległości oraz jej odzyskania, spotkamy bohaterów sprzed lat: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Thomasa Woodrowa Wilsona. Na chętnych, którzy pragną zanurzyć się w historię sprzed blisko 100 lat czekać będzie 15 obrotowych foteli wyposażonych w urządzenia VR oraz zawsze uśmiechnięta załoga „Piłsudskiego”! Będzie to niezapomniana przygoda!

Zapraszamy Szkoły na 45- minutowe zajęcia z wykorzystaniem pokazu VR i gier opartych na scenariuszu zajęć, podczas których uczestnicy rozwiązują zagadki w oparciu o przekazaną przez animatora wiedzę! Klasa szkolna dzielona jest na dwie piętnastoosobowe grupy. Podczas gdy jedna grupa ogląda widowisko (czas trwania 15 min.), druga pod okiem edukatorów zdobywa wiedzę, którą wykorzystuje w grze edukacyjnej. Zwycięzcy zdobędą drobne upominki :)

Formuła projektu przypada do gustu szczególnie młodym ludziom. Immersyjny charakter spektaklu, specjalne zadania, gry i scenariusz lekcji pozwalają im wielozmysłowo odbierać wydarzenia historyczne sprzed 100 lat. Taka nauka z wykorzystaniem technologii i emocji jest o wiele skuteczniejsza i atrakcyjna dla młodego pokolenia, wychowanego na nowoczesnych mediach. Dlatego Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” podróżuje po Polsce i świecie popularyzując innowacyjne sposoby nauczania w szkołach i instytucjach kultury. Młodzież, która już brała udział w projekcie zgodnie twierdzi: „takich lekcji historii chcemy!”

 

Rezerwacja dla szkół : na stronie Fundacji Koncept Kultura, edukacja@konceptkultura.pl

UWAGA! Seanse w technologii VR nie są zalecane dla dzieci poniżej 12 roku życia, osób cierpiących na epilepsję oraz kłopoty z błędnikiem!
 

Opublikowano: 2018-01-05 22:00:00
Autor: Arkadiusz Mierkowski