KOMUNIKAT
Miejskiej Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.
w Mrągowie

Uprzejmie informujemy, że od 28.11.2019r. woda sieciowa w Miejskiej Sieci Ciepłowniczej w Mrągowie będzie zabarwiana barwnikiem FLUORESCEINA RM 200% i będzie miała kolor żółto - zielony fluorescencyjny. Celem jest sprawdzenie szczelności rurociągów, armatury oraz wymienników ciepła. Metoda ta jest powszechnie stosowane przez przedsiębiorstwa ciepłownicze.

W związku z powyższym, istnieje możliwość pojawienia się zabarwionej wody w środowisku naturalnym i przestrzeni publicznej. Ze względów technologicznych barwiona woda może znaleźć się również w instalacji wewnętrznej centralnego ogrzewania i ujęciach ciepłej wody użytkowej budynków w Mrągowie podłączonych do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Bardzo prosimy administratorów nieruchomości i właścicieli węzłów cieplnych o wszelką informację dotyczącą miejsc, w których zostanie zauważona woda o jaskrawej, żółto-zielonej barwie. Liczymy również na pomoc mieszkańców Mrągowa w tym zakresie. W przypadku zauważenia zabarwionej wody na ulicach, chodnikach, studzienkach, w rzekach i innych ciekach wodnych, prosimy o przekazywanie informacji pod numerem telefonu czynnego całodobowo: 89 741 50 81 lub w godz. 700 ÷1500 od poniedziałku do piątku 89 741 69 36.

Środek wykorzystany do zabarwienia wody sieciowej nie stanowi zagrożenia dla zdrowia ludzi i nie jest szkodliwy dla środowiska naturalnego. Rozkłada się pod wpływem światła. Po kontakcie z zabarwioną wodą i wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów – prosimy o pilny kontakt z lekarzem. FLUORESCEINA RM 200% stosowana jest głównie do barwienia produktów chemii stosowanej w gospodarstwach domowych oraz do znakowania wody sieciowej systemów ciepłowniczych

Miejska Energetyka Cieplna Sp. z o. o. w Mrągowie uzyskała pozytywną opinię z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Mrągowie na przeprowadzenie wyżej wymienionych działań.

Komunikat MEC Mrągowo i opinia PSSE w Mrągowie