Podajemy do wiadomości majowy harmonogram odbioru odpadów segregowanych oraz zmieszanych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych. W tym miesiącu bezpłatna zbiórka wielkogabarytów i elektrośmieci odbędzie się w czwartek 28 maja br.

Harmonogram odbioru odpadów: zmieszanych z nieruchomości zamieszkałych; zmieszanych z firm i instytucji; segregowanych (system workowy) w maju br.:

Harmonogram odbioru odpadów w 2020 roku

Przypominamy również, że mieszkańcy Mrągowa w bardzo prosty i przejrzysty sposób, mogą wyszukać terminy odbioru odpadów komunalnych ze swoich nieruchomości. Od 1 sierpnia 2018 roku została uruchomiona aplikacja mobilna - Eco Harmonogram - z zakresu gospodarki odpadami, która dostarcza również wszelkich niezbędnych informacji potrzebnych do prowadzenia prawidłowej segregacji odpadów, jak również przypomina o nadchodzących terminach odbioru odpadów np. wielkogabarytowych. Aplikacja jest bezpłatna i dostępna na systemy operacyjne Android, iOS oraz Windows Phone w Google Play, Windows Store oraz App Store. Więcej na: www.ecoharmonogram.pl/.

Ponadto od 2020 roku odbiór odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w formie wystawki odbywa się co miesiąc, ze wszystkich nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie miasta. Więcej informacji.