W pierwszym meczu o wejście do turnieju finałowego mistrzostw województwa warmińsko-mazurskiego w siatkówce, zawodniczki MUKS Omega Mrągowo przegrały z MKS Truso Elbląg 0:3. Rewanż za tydzień w Elblągu. Siatkarki MUKS Omega po bardzo udanych występach w czterech turniejach eliminacyjnych awansowały do kolejnej fazy rozgrywek. W niedzielę zmierzyły się we własnej hali z ubiegłorocznymi triumfatorkami ligi wojewódzkiej MKS Truso Elbląg. Mrągowianki nie były faworytkami tego spotkania jednak zgromadzeni kibice po cichu liczyli na niespodziankę. Zaczęło się kiepsko bo już na początku pierwszego seta elblążanki wyszły na 3-4 punktowe prowadzenie. Ambitne siatkarki z Mrągowa goniły jednak wynik i w dużej mierze dzięki świetnej zagrywce Magdaleny Pabiańczyk doprowadziły do remisu 8:8. Od stanu 10:10 do głosu ponownie doszły jednak zawodniczki gości i po chwili było już 11:15. Zawodniczki MKS Truso Elbląg nie oddały już prowadzenia do końca tego seta i zwyciężyły 25:18. Drugi set rozpoczął się nieźle bo od ładnego minięcia bloku rywalek przez Patrycję Michalską, jednak mrągowianki trzymały kontakt punktowy z rywalkami tylko do stanu 3:3. Później nastąpiła seria błędów w przyjęciu i ataku, a elblążanki "odjechały" naszym zawodniczkom aż na 7 punktów. Siatkarki MUKS Omega nie poddały się i ambitnie wałczyły w dalszej części seta. Po dobrych zagrywkach Karoliny Kaczmarek było 14:11, a trener MKS Truso zmuszony był do wzięcia pierwszej przerwy. To było jednak wszystko na co było stać w tym secie mrągowskie siatkarki. W końcówce seta na zagrywkę poszła kapitan gości Dominika Tomaszewska i zdobyła kolejnych 6 punktów. Ten set zakończył się zwycięstwem gości aż 25:13. Trzeci set to koncert gry faworytek z Elbląga. Już na jego początku odskoczyły mrągowiankom na 8 punktów, a później spokojnie utrzymywały przewagę. Ostatni punkt w meczu zdobyła skutecznym blokiem bodaj najlepsza w tym meczu zawodniczka MKS Truso Elbląg Dominika Tomaszewska. Okazja do rewanżu za tydzień w Elblągu. Zwyciężczynie dwumeczu zagrają w turnieju finałowym rozgrywek.