Drugi rok z rzędu Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mrągowie znalazła się w „Złotej Dziesiątce” szkół w województwie, które mogą pochwalić się największą liczbą laureatów i finalistów w konkursach przedmiotowych! To ogromne wyróżnienie, bo „Złota Dziesiątka” jest uważana za swoisty ranking szkół podstawowych w naszym regionie. By się do niej zakwalifikować, trzeba zmierzyć się z przeszło pół tysiącem szkół podstawowych z całego województwa. 18 maja w SP Nr 1 odbyła się uroczystość, podczas której podziękowano wyróżnionym uczniom, nauczycielom i rodzicom.

Cieszymy się ogromnie, że w tym roku nasza szkoła znów znalazł się wśród dziesięciu najlepszych placówek podstawowych z naszego województwa — powiedział Dariusz Żyłowski, dyrektor SP Nr 1. — To oczywiście zasługa naszych uczniów i ich wielkiego wysiłku, ale również nauczycieli i rodziców. Wszystkim bardzo serdecznie gratuluję i dziękuję.

To sukces przede wszystkim uczniów. Gratuluję Wam pracy i rozwijania swoich talentów. Budujcie w ten sposób fundamenty do swojego przyszłego życia — dodał Wojciech Cybulski, wicekurator Oświaty. — Dziękuję nauczycielom i rodzicom, bo to również Wasze ogromne osiągnięcie.

Wasze sukcesy są sukcesami naszego miasta i jestem z tego bardzo dumny — powiedział Burmistrz Mrągowa, Stanisław Bułajewski. — Zawsze ogromnie się cieszę z osiągnięć sportowych, która ta szkoła ma sporo. Dziś jestem pełen podziwu dla osiągnięć naukowych. Oby tak dalej!

W imieniu wszystkich rodziców mówię: dziękuję! Zarówno dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli — powiedział Piotr Kupszit, przewodniczący Rady Rodziców w SP Nr 1. — W naszej szkole zauważalny jest progres porównując do roku ubiegłego. Z miejsca 10 awansowaliśmy na 7. Wyliczyłem, że za dwa lata powinniśmy się spotkać na uroczystości, podczas której nasza szkoła będzie świętować I miejsce w województwie, czego wszystkim nam życzę.

Warto zaznaczyć, że konkursy przedmiotowe są organizowane od wielu lat i służą rozwijaniu zainteresowań oraz motywowaniu uczniów do uczenia się. Uczestniczą w nich tysiące dzieci wspieranych przez swoich nauczycieli i rodziców. Kuratoryjne konkursy przedmiotowe to jedne z najbardziej prestiżowych sprawdzianów wiedzy, w jakich mogą startować uczniowie szkół podstawowych. Udział w nich wymaga od ucznia, jak i przygotowującego go nauczyciela, zaangażowania i wielu godzin pracy.

W tym roku, w gronie laureatów konkursów przedmiotowych w SP Nr 1 znalazło się 7 uczniów, tytuł finalisty zdobyło 4.

Tekst i foto: Paweł Krasowski