Choć Dzień Strażaka przypada 4 maja, to mrągowscy mundurowi uroczyste obchody zorganizowali 23 maja, na placu przed swoją komendą. W wydarzeniu wzięli udział reprezentanci rządu, województwa i samorządu, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionych ze strażą instytucji. Uroczystość było okazją do wręczenia wyróżnień i odznaczeń, ale przede wszystkim do złożenia ratownikom życzeń.

Jesteście bohaterami lokalnych społeczności. Niech święty Florian ma was zawsze w swojej opiece — powiedział Błażej Poboży - podsekretarz stanu w Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, który uczestniczył w mrągowskim Dniu Strażaka.
Artur Chojecki - Wojewoda Warmińsko-Mazurski zapewnił o dalszym wsparciu finansowym dla strażaków zawodowych jak i ochotników, a komendant wojewódzki PSP w Olsztynie Tomasz Komoszyński podziękował mundurowym za codzienną służbę.

Naszym strażakom życzymy tyle samo powrotów, co wyjazdów - dodał Tadeusz Łapka, zastępca burmistrza Mrągowa. — Wielkie dzięki, że jesteście. Tradycyjnie życzymy również zdrowia, siły i spełniania marzeń!

Fot. Paweł Krasowski