Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mrągowie rozważa możliwość przystąpienia w roku 2024 do Programu „Opieka wytchnieniowa – edycja 2024”, realizowanego w ramach Funduszu Solidarnościowego. Mając na względzie powyższe zwracamy się do osób zainteresowanych tą formą wsparcia o zgłoszenie takiej potrzeby w terminie do 10 listopada 2023 r. do godz. 12:00 w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mrągowie.

Program „Opieka wytchnieniowa” jest adresowany do osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności, których członkowie rodzin lub opiekunowie sprawujący bezpośrednią opiekę, wymagają wsparcia w postaci doraźnej, krótkotrwałej przerwy w sprawowaniu opieki oraz podniesienia swoich umiejętności i wiedzy w zakresie opieki nad tymi osobami.

MOPS rozważa wsparcie poprzez świadczenie usługi opieki wytchnieniowej w ramach pobytu dziennego w miejscu zamieszkania osoby niepełnosprawnej.

Mając na względzie powyższe zwracamy się do osób zainteresowanych tą formą wsparcia o zgłoszenie takiej potrzeby w terminie do 10 listopada 2023 r. do godz. 12:00 w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mrągowie.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 89 741 34 42 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zebrane informacje posłużą do ustalenia zapotrzebowania na tego typu usługę w roku 2024 i aplikowanie o środki finansowe na realizację Programu „Opieka wytchnieniowa”.

Więcej informacji: <<KLIKNIJ>>
Plakat Opieka Wytchnmieniowa2024nowy