Mieszkańcy Mrągowa uczcili 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości odbyły się na placu Piłsudskiego i przy pomniku z pamiatkową tablicą. Przed Mrągowskim Centrum Kultury odbył się festyn, a w środku kulturalnej placówki koncert zespołu Sztywny Pal Azji. Autorem zdjęć jest Paweł Krasowski.


Obchody rozpoczęły się w piątek, 10 listopada.
Aż 53. kadetów pierwszego rocznika Oddziału Przygotowania Wojskowego i Branżowego Oddziału Wojskowego z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie złożyło ślubowanie.
Uroczystość odbyła się na Placu Piłsudskiego, podczas Capstrzyku Niepodległościowego.
W wydarzeniu wzięli udział m.in. samorządowcy, mundurowi z Wojskowego Ośrodka Szkoleniowo - Kondycyjnego w Mrągowie, społeczność szkolna i rodzice uczniów. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Wojskowa z Giżycka.
- To już czwarty rocznik, który kształci się w ramach profilu wojskowego w CKZiU w Mrągowie - powiedział nam kmdr ppor. Tomasz Olender z WOSzK Mrągowo. - Program nauczania określa rozporządzenie ministra obrony narodowej. Szkoła realizuje go w części teoretycznej, natomiast w części praktycznej za kształcenie odpowiada patronacka jednostka wojskowa, czyli WOSzK Mrągowo.


Wspólnym odśpiewaniem hymnu oraz złożeniem kwiatów uczczono w Mrągowie rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Uroczystość odbyła się 11 listopada w samo południe - przy obelisku z tablicą upamiętniającą 100-lecie Odzyskania Niepodległości.
W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciel władz miasta, powiatu i reprezentanci mrągowskich stowarzyszeń, a także poczty sztandarowe szkół podstawowych. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Dęta Mrongovia.


11 listopada przed Mrągowskim Centrum Kultury, odbył się piknik niepodległościowy. Wśród atrakcji warsztaty graffiti i plastyczne, wystawa zabytkowych motocykli, a także pyszna herbatka i grochówka.


Sobotnie obchody Święta Niepodległości w Mrągowie zakończono mocnym, rockowym akcentem. Na scenie Mrągowskiego Centrum Kultury wystąpił zespół Sztywny Pal Azji!