Kilkudziesięciu hodowców gołębi pocztowych z naszego regionu spotkało się w Mrągowie na podsumowaniu roku 2023. Wydarzenie odbyło się w hotelu Anek, a zorganizował je warmińsko-mazurski okręg PZHGP. Podczas spotkania wręczono puchary oraz pamiątkowe dyplomy za sportowe rywalizacje. Nagrodzono mistrzów i przodowników w lotach gołębi dorosłych i młodych.

W mioną sobotę, 27 stycznia, przyjechało do Mrągowa kilkudziesięciu hodowców gołębi pocztowych z Warmii i Mazur, by podsumować miniony sezon lotów. Spotkanie, połączone z uroczystym balem, zorganizowano w naszym mieście już po raz trzeci.

Nasz okręg zrzesza 1100 hodowców, w naszych strukturach jest 8 oddziałów — powiedział nam mrągowianin Piotr Murawski, prezes okręgu Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. — Nasi członkowie to prawdziwi pasjonaci, którzy na arenie kraju mają osiągnięcia i czynnie biorą udział w sportowej rywalizacji. Mamy zarówno starszych, jak i młodszych hodowców. Co roku doceniamy ich zaangażowanie i poświęcenie. Z myślą o nich organizujemy uroczysty bal.

Podczas oficjalnego podsumowania wręczono puchary i dyplomy dla najlepszych hodowców w poszczególnych kategoriach. Nagrodzono mistrzów i przodowników w lotach gołębi dorosłych i młodych. Wyróżnienia, wraz z prezesem, wręczył Tadeusz Łapka - zastępca burmistrza Mrągowa.

Gratuluję wszystkim hodowcom osiągnięć i życzę udanych lotów w kolejnym sezonie — powiedział Tadeusz Łapka. — Gołębiarstwo to wymagające, kosztowne ale piękne i szlachetne hobby. Zawsze podziwiam hodowców i kibicuję im w sportowych rywalizacjach.

Przy okazji warto wspomnieć, że 12 września 2023 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego wpisał „Tradycyjną hodowlę i loty gołębi pocztowych” na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego.