Studenci Mrągowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zakończyli rok akademicki 2023/2024 i otrzymali „promocję” na kolejny rok nauki. Uroczyste podsumowanie całorocznej pracy słuchaczy odbyło się 5 czerwca w Mrągowskim Centrum Kultury i było okazją do podziękowań, gratulacji, a także wspomnień.

— Ostatnie miesiące były wypełnione różnorodną aktywnością — powiedziała Halina Sawicka, prezes MUTW. — Uczęszczaliśmy na różne zajęcia, uczestniczyliśmy w wielu spotkaniach, licznych imprezach i uroczystościach. Braliśmy udział w koncertach, wyjazdach. Jesteśmy ludźmi pełnymi energii, ambicji i pasji, co pozwala nam ciekawie spędzać wolny czas i zapomnieć o wieku.

W zakończeniu roku akademickiego wzięli udział przedstawiciele samorządu miejskiego, gminnego, powiatowego i wojewódzkiego, w tym: Jakub Doraczyński - Burmistrz Miasta Mrągowo, Piotr Piercewicz - Wójt Gminy Mrągowo, Jacek Kiśluk - Wicestarosta Mrągowski i Radne Sejmiku Wojewódzkiego: Magdalena Lewkowicz i Katarzyna Królak. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością także: Ewa Ostrowska - Burmistrz Giżycka i Jacek Protas - Poseł na Sejm RP.

Fot. Paweł Krasowski