To był ważny dzień dla mrągowskiego samorządu. Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej burmistrz Mrągowa - Jakub Doraczyński, otrzymał od radnych jednogłośne wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania ubiegłorocznego budżetu. To wyraźny sygnał, że obrany kierunek rozwoju miasta cieszy się pełnym poparciem radnych.

Głosowania nad tymi kluczowymi uchwałami poprzedziła debata nad Raportem o stanie gminy. Dokument spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony radnych, którzy chwalili go za rzetelność, przejrzystość oraz jasność przekazu. Burmistrz Jakub Doraczyński zwrócił uwagę na istotną zmianę w przygotowaniu tegorocznego dokumentu. W przeciwieństwie do poprzedniej kadencji, kiedy to opracowanie raportu zlecane było firmie zewnętrznej, tym razem urzędnicy przygotowali go samodzielnie pod koordynacją sekretarz miasta, Beaty Klimek.

Raport o stanie gminy jest czytelny i co najważniejsze - rzetelny. Wynika z niego między innymi, że mamy dobrze skonstruowany budżet, który pozwala nam na wyzwania związane z rosnącymi kosztami – podkreślił burmistrz Doraczyński.
W swoim wystąpieniu włodarz Mrągowa nie ukrywał, że początek kadencji wiązał się z koniecznością zmierzenia się z wieloma trudnymi, zastanymi tematami inwestycyjnymi. Jako przykład podał m.in. realizację zadaszenia mrągowskiego amfiteatru. Zapewnił jednak, że problemy zostały opanowane, a miasto idzie do przodu.

Obecna polityka magistratu stawia na bliski kontakt z ludźmi i realizację wielu mniejszych, ale kluczowych dla codziennego życia zadań.
W tej kadencji jesteśmy nastawieni na budowanie wspólnoty i reagowanie na problemy mieszkańców. Realizujemy dużo małych inwestycji, które poprawiają jakość życia mrągowian. I co najważniejsze: realizujemy to wspólnie z radnymi, reagując na ich głosy – mówił burmistrz.

Jakub Doraczyński podziękował radnym za konstruktywny dialog, podkreślając, że choć zdarzają się różnice zdań, to ostateczny kompromis zawsze służy dobru mieszkańców. Słowa podziękowania za wzorową współpracę i zaangażowanie skierował również do pracowników Urzędu Miejskiego, spółek, jednostek podległych oraz służb mundurowych.

Fot. Paweł Krasowski