Władze Mrągowa i klubu MKS Mrągowia Mrągowo zaprezentowały nowy projekt stadionu miejskiego. Obiekt zakłada budowę części lekkoatletycznej i boiska piłkarskiego. — Koncepcja jest bardzo obiecująca i dostosowana do potrzeb miłośników sportu — mówi burmistrz Mrągowa, Stanisław Bułajewski. — Teraz będziemy starali się pozyskać środki zewnętrzne, które pomogą nam w realizacji przedsięwzięcia.

Projekt stadionu miejskiego zakłada budowę terenu lekkoatletycznego i boiska piłkarskiego. W skład części lekkoatletycznej wchodzą:
- bieżnie,
- skocznie do skoków: wzwyż, o tyczce i w dal,
- rzutnie kulą i oszczepem.

Boisko piłkarskie będzie posiadać nawierzchnię trawiastą wraz z systemem nawodnienia. W projekcie założono budowę trybun, w tym: zadaszonej trybuny głównej dla minimum 200 widzów, a także trybun bocznych dla około 250 osób. Powstać mają również zadaszone wiaty dla zawodników oraz sędziów i serwisu medycznego. Przewidziano także budowę budynku magazynowego, nagłośnienie, budkę spikera i instalację monitoringu.

Stadion będzie dostosowany do wymagań Polskiego Związku Lekkiej Atletyki dla klasy VB oraz wymagań Polskiego Związku Piłki Nożnej dla rozgrywek piłkarskich IV ligi.

Koncepcja jest bardzo obiecująca i w zupełności spełnia potrzeby mrągowskich miłośników sportu — mówi burmistrz Mrągowa, Stanisław Bułajewski. — Teraz będziemy starali się pozyskać środki zewnętrzne, które pomogą nam w realizacji przedsięwzięcia. Zapewniam, że zrobimy wszystko, by jak najszybciej przeprowadzić tę potrzebną inwestycję, na którą mieszkańcy czekają od bardzo dawna.

Cieszę się, że kolejny krok w modernizacji naszego stadionu staje się faktem — dodał Jan Łuński, prezes MKS Mrągowia Mrągowo. — To bardzo potrzebna inwestycja, czekamy na jej realizację z niecierpliwością.

Koncepcję przebudowy stadionu miejskiego w Mrągowie przygotowała firma z Gdańska.

Stadion w Mrągowie Projekt Wykonawczy strony 51 1

Mrągowskie Programy Współpracy z Mieszkańcami

Mrągowski
Budżet Obywatelski

 

Szkolny
Budżet Obywatelski

 

Inicjatywa Lokalna