W najbliższy weekend (8-9 czerwca) odbędą się w Mrągowie regaty o "Złoty Puchar Mazur". Jezioro Czos opanują młodzi żeglarze klasy Optimist. Organizatorzy spodziewają się około 60 zawodników.

Po raz trzeci z rzędu zapraszamy do Mrągowa na nasze regaty. Przyjazna atmosfera, piękne widoki i przede wszystkim jezioro pełne niespodzianek. Kto lubi rywalizację w trudnych, zmiennych warunkach wiatrowych koniecznie musi do nas przyjechać — zachęcają przedstawiciele Mrągowskiej Grupy Regatowej, organizatorzy regat. — Jest to dobra okazja do podszkolenia umiejętności żeglowania po zmianach oraz doszlifowanie ostatnich elementów taktycznych przed regatami w Giżycku, które są eliminacjami do Mistrzostw Polski Młodzików. Gwarantujemy dobrą zabawę, nieprzewidywalność kierunku i siły wiatru a w prognozie... datę, która w każdej prognozie sprawdza się na 100 %.

Program regat:

Sobota (8 czerwca)
godz. 8:30 - 9:30 - zgłoszenia (biuro regat)
godz. 10:00 - odprawa trenerów i kierowników ekip
godz. 11:00 - start do pierwszego wyścigu
godz. 15.00-19.00 - piknik ze słodkim poczęstunkiem i ciepłą zupą

Niedziela (9 czerwca)
godz. 10:30 - start do kolejnych wyścigów
godz. 15.00 - zakończenie regat

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków funduszu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Gminy Miasto Mrągowo.

Złoty Puchar Mazur