Z nieskrywaną przyjemnością informujemy, że Miasto Mrągowo zajęło III miejsce w rankingu Warmińsko - Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w kategorii Gmin Miejskich za rok szkolny 2024/2025! Świetnie wypadła także Szkoła Podstawowa Nr 1 w Mrągowie, która wśród szkół podstawowych zajęła.... I miejsce! Gratulujemy również Szkole Podstawowej Nr 4, która uplasowała się na V miejscu rankingu.

Nasze podstawówki z powodzeniem realizują sportowe cele, wspierają rozwój młodych ludzi i zapewniają im aktywność fizyczną na dobrym poziomie — mówi burmistrz Mrągowa Jakub Doraczyński. — To bardzo ważne, bo przez sport uczniowie kształtują zdrowe nawyki i prowadzą zdrowy styl życia. Dziękuję wszystkim, którzy przyczyniają się do rozwoju sportu szkolnego w naszym mieście!

Gala Sportu Szkolnego Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego odbyła się 3 grudnia w Olsztynie. Podsumowano na niej współzawodnictwo sportowe szkół za rok szkolny 2024/2025. Wydarzenie było okazją do uhonorowania szkół i placówek oświatowych, które osiągnęły największe sukcesy w rywalizacji sportowej. Uroczystość zgromadziła dyrektorów, nauczycieli, trenerów, rodziców oraz samorządowców z całego województwa.

W imieniu miasta Mrągowa, statuetki odebrał Paweł Romaniuk - członek zarządu W-M Szkolnego Związku Sportowego w Olsztynie.

Kn7DJicj