Rozpoczęła się budowa siedziby Obwodu Drogowego w Mrągowie. Inwestycja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie powstaje przy mrągowskiej obwodnicy, niedaleko firmy "Adams". Obwód posłuży do utrzymania sieci dróg krajowych w okolicach Mrągowa, czyli DK59, DK16 i S16 (w trakcie budowy).

W skład Obwodu Drogowego wchodzić będą budynki: administracyjno-socjalny i warsztatowo-garażowy oraz magazyn soli. Poza tym powstaną wiaty i boksy na sprzęt i materiały do bieżącego utrzymania dróg. Zakończenie budowy Obwodu Drogowego w Mrągowie przewidziane jest pod koniec roku 2025. Koszt inwestycji to ok. 22,7 mln zł — wyjaśnił nam Karol Głębocki - rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Olsztynie.

Obecnie ciężar utrzymania dróg krajowych w okolicy Mrągowa spoczywa na Rejonach w Giżycku, Szczytnie i Lidzbarku Warmińskim. Odległości od Mrągowa do obwodów drogowych znajdujących się w ww. Rejonach sięgają ok. 50 km. Lokalizacja nowego OD w Mrągowie pozwoli na dużo bardziej efektywne zarządzanie siecią dróg krajowych w okolicy tego miasta. Umożliwi przede wszystkim sprawniejszą i szybszą obsługę dróg przy wykonywaniu dużo mniejszej pracy przewozowej pojazdów wykorzystywanych zarówno do letniego jak i zimowego utrzymania dróg. Dzięki centralnemu położeniu obwodu dostęp do obsługiwanych odcinków dróg będzie dużo szybszy. Będzie to szczególnie ważne po zakończeniu prac nad budową S16 Borki Wielkie - Mrągowo. Droga ta na całej długości będzie rozbudowana do przekroju dwujezdniowego w standardzie drogi ekspresowej, co oznacza, że zakres prac utrzymaniowych zwiększy się ponad dwukrotnie.

Fot. Paweł Krasowski