Co nowego w mrągowie?

Ogłoszenie o II przetargu na sprzedaż prawa własności nieruchomości gruntowej niezabudowanej, położonej w Mrągowie przy ulicy Przemysłowej, oznaczonej w ewidencji gruntów obrębu nr 7 jako działka nr 2/41
2024-05-02 07:37:37
Ogłoszenie o II przetragu na sprzedaż prawa własności nieruchomości gruntowej niezabudowanej, położonej w Mrągowie przy ulicy Przemysłowej, oznaczonej w ewidencji gruntów obrębu nr 7 jako działka nr 2/43
2024-04-30 11:39:24
Ogłoszenie o II przetargu na sprzedaż prawa własności nieruchomości gruntowej niezabudowanej, położonej w Mrągowie przy ulicy Przemysłowej, oznaczonej w ewidencji gruntów obrębu nr 7 jako działka nr 2/47
2024-04-30 10:41:31
Sezonowy handel na skwerze Jana Pawła II w 2024 roku. Można wydzierżawić miejsce pod stoisko
2024-04-29 07:25:58
Ogłoszenie o II przetargu na sprzedaż prawa własności nieruchomości gruntowej niezabudowanej położonej w Mrągowie przy ulicy Przemysłowej, oznaczonej w ewidencji gruntów obrębu nr 7 jako działka nr 2/42 o powierzchni 0,2611 ha
2024-04-26 13:16:40
Komunikat dotyczący ogłoszenia o otwartym konkursie ofert na wsparcie realizacji, w roku 2024, zadania publicznego polegającego na wsparciu działań na rzecz osób, rodzin i grup zagrożonych wykluczeniem społecznym, poprzez działania edukacyjne...
2024-04-26 08:52:17
ZARZĄDZENIE Nr 2001/2024 Burmistrza Miasta Mrągowa z dnia 15 kwietnia 2024 roku
2024-04-22 06:44:54
LXXVI SESJA RADY MIEJSKIEJ W MRĄGOWIE. ZAPROSZENIE
2024-04-19 12:51:16
Komunikat dotyczący podpisania umowy o wsparcie zadania publicznego pn. „Żeglarskie Grand Prix Warmii i Mazur”
2024-04-17 12:51:05
Rozstrzygnięcie konkursu ofert na realizację, w roku 2024, zadania publicznego pn. "Wspieranie działań niosących pomoc osobom chorym, starszym i niepełnosprawnym"
2024-04-10 10:13:59

Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się 13 października 2017 roku w sali widowiskowej Centrum Kultury i Turystyki. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz Miasta, dyrektorzy, nauczyciele oraz pracownicy administracyjni samorządowych placówek oświatowo-wychowawczych, radni Rady Miasta, przedstawiciele związków zawodowych, placówek niepublicznych oraz członkowie Rad Rodziców i Samorządów Uczniowskich.

Zaproszonych gości powitali uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mrągowie, którzy przygotowali pełen humoru i ciekawych animacji montaż muzyczno-słowny, tym samym prezentując publiczności liczne talenty uczniów reprezentujących szkołę. Pani Burmistrz Otolia Siemieniec podziękowała nauczycielom za ich pracę, złożyła życzenia radości i satysfakcji w realizacji planów zawodowych oraz pomyślności w życiu osobistym. W swoim przemówieniu Burmistrz Miasta nawiązała do reformy oświaty, która w miejskich szkołach przebiegła bez większych problemów i korzystając z okazji, serdecznie podziękowała wszystkim Dyrektorom miejskich placówek oświatowo-wychowawczych za czynny udział w jej wdrażaniu.

 

Nagrody Burmistrza Miasta za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze z okazji Dnia Edukacji Narodowej otrzymali:

 

1. Ewa Chodkowska, nauczyciel matematyki w Szkole Podstawowej nr 4 z 27 letnim stażem pracy pedagogicznej. Była współorganizatorką posadzenia dębu pamięci na terenie szkoły raz koordynuje działania zmierzające do uzyskania przez szkołę certyfikatu Kuratora Oświaty – Szkoła wierna dziedzictwu.

2. Anna Frączek, nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 1. Systematycznie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe i doskonali umiejętności biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby dzieci. Jako wychowawca uwrażliwia swoich podopiecznych na kwestie tolerancji i empatii.

3. Bożena Łapka, pedagog z Gimnazjum nr 1 przy Ośrodku Szkolenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Mrągowie. W jej dorobku pracy szczególne miejsce zajmują działania profilaktyczne podejmowane wobec uczniów i ich rodzin.

4. Stanisława Łyś, dyrektor Przedszkola „Bajka” w Mrągowie od 15 lat. Od 2003 roku realizuje koncepcje przedszkola integracyjnego. Placówka kierowana przez nią jest przyjazna dzieciom oraz ich rodzicom. Zgodnie z koncepcją przedszkola kontynuuje tradycje organizacji przedstawień teatralnych dla dzieci w wykonaniu ich rodziców.

5. Marek Modrzejewski, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 z 33-letnim stażem pracy pedagogicznej . W swojej pracy kieruje się dobrem ucznia. Pod jego nadzorem uczniowie udzielają się charytatywnie nie zapominając przy tym o nauce. W swojej pracy wykorzystuje z powodzeniem technologie IT.

6. Beata Polonis, pedagog ze Szkoły Podstawowej nr 1. W roku bieżącym obchodzi 25-letnie stażu pracy pedagogicznej. W jej dorobku pracy szczególne miejsce zajmują działania profilaktyczne podejmowane przez uczniów, ich rodzin oraz całej społeczności. Pełniła także role rzecznika praw ucznia w szkole.

7. Elżbieta Połomka, dyrektor Przedszkola nr 1 „Stokrotka” od 14 lat. A od 33 lat pracuje w tym przedszkolu jako nauczyciel. W swojej pracy kieruje się dobrem dziecka. Czynnie aktywizuje dzieci oraz ich rodziców do udziału w realizowanych przez placówkę programach. Z jej inicjatywy we wrześniu 2016 roku placówka podjęła działania w celu uzyskania przez placówkę certyfikatu Kuratora Oświaty – Przedszkole przyjazne środowisku i Przedszkole, przyjazne dziedzictwu.

8. Grażyna Rudnicka, nauczyciel – bibliotekarz w Szkole Podstawowej nr 4. Zorganizowała bibliotekę szkolną od podstaw. Aktywnie uczestniczy w życiu szkoły, inspirując rozwój czytelnictwa. Dużą uwagę przykłada do kształtowania postawy szacunku wobec polskiego dziedzictwa kulturowego, poszanowania tradycji narodowych i religijnych. Jest współautorka trzyletniego programu upowszechnienia czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży w szkole.

9. Edward Suchan, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. Generała Stefana „Grota” Roweckiego. W roku bieżącym obchodzi 38-lecie swojej pracy zawodowej. Szczególnie miejsce w jego pracy zajmuje edukacja ekologiczna oraz działalność sportową szkoły. Ponadto przywiązuje dużą wagę do wychowania patriotycznego.

10. Małgorzata Witkowska, nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 4. Ma bardzo dobry kontakt z uczniami i ich rodzicami. Rozwija zainteresowania swoich wychowanków i zachęca ich do udziału w konkursach gdzie osiągają różne sukcesy. Jest inicjatorką i współorganizatorką odbywającego się co roku koncertu kolęd i piosenek bożonarodzeniowych w języku angielskim.

Podczas uroczystości Burmistrz Miasta pogratulowała także Beacie Więcek i Barbarze Skorupskiej, nauczycielkom ze Szkoły Podstawowej Nr 4 oraz dyrektorowi szkoły Edwardowi Suchanowi. Pedagodzy zostali uhonorowani medalem Komisji Edukacji Narodowej za zasługi dla oświaty i wychowania.

W podziękowaniu za wieloletnią pracę na rzecz mrągowskiej oświaty, podczas uroczystości została wyróżniona również Ewa Kowalewska, która od 1982 roku związana jest z Młodzieżowym Domu Kultury. W podziękowaniu za wieloletnią prace została przyznana jej statuetka Niezapominajki.