Cerkiew prawosławna1 

Cerkiew prawosławna
XIX-wieczna świątynia, która początkowo była bożnicą żydowską. Współcześnie jest cerkwią prawosławną. W swojej historii pełniła również funkcję składu materiałów budowalnych. Kościół znajduje się przy ul. Roosevelta 3. Świątynia jest udostępniana turystom w wakacje w każdą niedzielę. W pozostałym okresie po uzgodnieniu telefonicznym. Kontakt: Cerkiew pw. Przemienienia Pańskiego, ul. Roosevelta 3, 11-700 Mrągowo, tel. (89) 741 69 80.

 Ekomarina

Ekomarina to nazwa przestrzeni miejskiej dedykowanej całym rodzinom. Położona jest przy ul. Jaszczurcza Góra, obok plaży miejskiej nad jeziorem Czos. W skład kompleksu wchodzą: mini przystań żeglarska, ogromny plac zabaw, urządzenia rekreacyjne, a także profesjonalne boiska do piłki plażowej i koszykowej.

 escape 2

Escape Room
W jednym z dwóch pokoi zagadek można zostać bohaterem snu dziewczynki lub rozwiązać zagadkę śmierci naukowca. W każdym ze scenariuszy śmiałek staje się uczestnikiem emocjonującej przygody. Wkracza do gry, której przejście wymaga sprytu, spostrzegawczości i współpracy. Oba pokoje są wypełnione tajemniczymi wskazówkami prowadzącymi do rozwiązania zagadki! Kontakt: tel. 516 855 313, 506 780 008, e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.quady-mragowo.pl.

 Festiwalowy Amfiteatr

Festiwalowy Amfiteatr
Jeden z dwóch amfiteatrów w Mrągowie. To właśnie tu odbywają się mrągowskie festiwale. Obiekt położony malowniczo nad jeziorem Czos. Powstał w latach 80. ubiegłego wieku. Gruntowanie przebudowany i oddany do użytku 6 lipca 2012 roku. Obecnie jest to drugi pod względem wielkości amfiteatr w Mrągowie. Widownia liczy 5280 miejsc. Na swoich deskach gościł znakomitych artystów krajowej i zagranicznej estrady.

 kosciol

Kościół ewangelicko-augsburski
Typowy przykład budownictwa sakralnego dawnych Prus Wschodnich. Kościół ewangelicki w Mrągowie został wybudowany w XVIII wieku. Pierwotnie drewniana świątynia drewniana była kilkukrotnie przebudowywana. Obiekt można zwiedzać po wcześniejszym uzgodnieniu z pastorem. Kontakt: ul. Kościelna 2, 11-700 Mrągowo, tel. (89) 741 30 44.

 kosciol sw.wojciech

Kościół katolicki p.w. św. Wojciecha w Mrągowie

Każdy, kto nawet rzadko odwiedza różnego rodzaju świątynie, czy miejsca święte nie przejdzie obojętnie obok tego jedynego zabytkowego kościoła katolickiego w Mrągowie. Jego wzrok przykują wyjątkowe witraże, które zostały wykonane w 1984 roku przez zakład witrażowy Heinricha Oidtmanna z Linnich k. Akwizgranu. Kościół katolicki p.w. św. Wojciecha z XIX wieku położony jest przy głównej ulicy miasta – Królewieckiej.

 Muzeum Sprzętu Wojskowego

Muzeum Sprzętu Wojskowego

Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie oferuje najlepszą wystawę pojazdów wojskowych, wozów strażackich i radiowozów w północno-wschodniej Polsce. Muzeum jest otwarte przez cały rok, a zła pogoda nie stanowi problemu, ponieważ wszystkie eksponaty znajdują się pod dachem. Muzeum przyjmuje grupy indywidualne i zorganizowane, organizuje imprezy motywacyjne dla firm, wynajmuje pojazdy i oferuje zwiedzającym przejażdżki ciężkimi platformami. Kontakt: ul. Przemysłowa 11 c, 11-700 Mrągowo, tel. 502-540-381, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.muzeum.mragowo.pl.

 Muzeum Ziemi Mrągowskiej

Muzeum Ziemi Mrągowskiej

XIX wieczny Ratusz Miejski oraz budynek tzw. Strażnicy Bośniackiej stanowi siedzibę Muzeum Warmii i Mazur oddział w Mrągowie. W placówce możemy zobaczyć pamiątki z przeszłości miasta i okolic z zakresu archeologii, historii i numizmatyki, etnografii, piśmiennictwa, sztuki współczesnej i ludowej.  W Muzeum prezentowane są eksponaty na wystawach stałych oraz czasowych. Zwiedzając placówkę, można spotkać również ducha Matyldy. Kontakt: ul. Ratuszowa 5, 11-700 Mrągowo, tel. (89) 741 28 12, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.mragowo.muzeum.olsztyn.pl.

 Mrągowo Wyrzeźbione Miasto

Mrągowo Wyrzeźbione Miasto

Ptaki, wiatr, ogień zamknięte w rodzimym tworzywie - mazurskim granicie narzutowym można zobaczyć wokół małego jeziorka w centrum Mrągowa oraz przy fontannie z syrenka na Placu Polskiego Czerwonego Krzyża w Mrągowie. Parkowe rzeźby zostały wykonane przez artystów z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w ramach projektu „Mrągowo Wyrzeźbione Miasto”. Celem przedsięwzięcia jest kreowanie wizerunku miasta jako miejsca ciekawych przedsięwzięć artystycznych, miasta przyjaznego twórcom i niekonwencjonalnym inicjatywom, a także uatrakcyjnienie oferty turystycznej.

 ogrody2

Ogrody z Pasją

Najbardziej pachnące i kolorowe miejsce w okolicy Mrągowa. Ogrody z Pasją prowadzone są przez rodzinę Państwa Markiewicz, którzy zapraszają wszystkich na spacer wśród kameralnych ogrodowych wnętrz o różnej tematyce i stylu. Jest tu wiele miejsc do odpoczynku: ławeczki, altanki, zadaszone wiaty. Dzieci mogą biegać na bosaka po miękkiej murawie, zaglądać do domków owadów, kolorowych bażantów oraz wydzielonej woliery dla motyli. Kontakt: Marcinkowo 33A, 11-700 Mrągowo, tel. 508 069 262, www.ogrodymarkiewicz.pl.

 park

Park Linowy Lemur

Idealne rozwiązanie dla aktywnych! Odwiedzający mają do wyboru pięć tras o różnym stopniu trudności. Najdłuższa trasa ma 230 m! Zróżnicowany system przeszkód między drzewami jest przeznaczony dla uczestników w każdym wieku. To gwarancja doskonałej zabawy i sprawdzian umiejętności siły i koncentracji! Kontakt: tel. 508 511 455, www.lemurpark.pl.

 Tor kartingowy

Tor kartingowy

Gratka dla miłośników adrenaliny. Duża pętla, pomiar czasu i wyniki online wprowadzają atrakcję turystyczną firmy Quady Mrągowo na nowy poziom rywalizacji. Ścigać się można przy ul. Młynowej 50 na terenie Mrongoville Family Town. Nowy tor kartingowy w Mrągowie to dobre miejsce dla małych i dużych, którzy nie boją się wyzwań. Kontakt: tel. 516 855 313, 506 780 008, e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.quady-mragowo.pl.

 11 Wake Mragowo

Wakepark

Doskonała alternatywa na świeżym powietrzu dla aquaparku lub parku wodnego! Wakepark zlokalizowany jest w Mrągowie nad jeziorem Juno. ul. Młodkowskiego 40, tel. + 48 535 338 97

 Westernowe Miasteczko Mrongoville

Westernowe Miasteczko Mrongoville

Mrągowo znane jest w Polsce i na świecie z Festiwalu Piknik Country. Nie można wymarzyć sobie lepszego miejsca na odtworzenie prawdziwego Dzikiego Zachodu niż polskie Nashville. Westernowe Miasteczko Mrongoville jest odwzorowaniem miasteczka z drugiej połowy XIX w. zachodnich terenów Stanów Zjednoczonych. Kontakt: ul. Młynowa 50, 11-700 Mrągowo, 502 538 766, www.mrongoville.pl.

 Wieża

Wieża Mrągowo

Wieża Mrągowo to punkt widokowy z kawiarnią i sklepikiem z pamiątkami. Zabytkowy obiekt ma wysokość 23 m. Na poszczególnych piętrach znajdują się wystawy tematyczne prezentujące historię wieży Bismarcka w Mrągowie. Z tarasu widokowego można podziwiać panoramę miasta z otaczającymi lasami i jeziorami. Ze względu na usytuowanie Wieży w miejskim parku obiekt nie posiada parkingu dla samochodów. Do unikatowej atrakcji można dostać się pieszo, bądź rowerem. Kontakt: ul. Brzozowa 7c, 11-700 Mrągowo, tel. +48 516 562 730, e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.wiezamragowo.pl.

 ŹM

Źródełko Miłości

Źródło wypływające z podnóża wzgórza nad jeziorem Czos. Położone około 800 metrów za Festiwalowym Amfiteatrem. W Mrągowie znana jest legenda, że jeśli zakochani napiją się wody ze źródełka, ich miłość będzie trwać po grób. Do tzw. Źródełka Miłości prowadzi ścieżka tematyczna opisująca faunę i florę jeziora oraz otaczającego go lasu.