Mrągowo obok Opola i Sopotu to jedna z najbardziej koncertowych miejscowości w Polsce. Co jednak wyróżnia nas na tle innych festiwalowych miast? Promocja, marketing i marka będą tematem przewodnim konsultacji społecznych, które odbędą się w poniedziałek, 3 sierpnia 2020 r. o godz. 17.00 na małym amfiteatrze na Placu Unii Europejskiej.

Mazurska Noc Kabaretowa, Piknik Country, Festiwal Kultury Kresowej, Mazurski Festiwal Operowy Belcanto, Festiwal Weselnych Przebojów to najbardziej znane koncerty odbywające się w sezonie letnim w Mrągowie. Podczas wakacji organizowane są również wydarzenia sportowe takie jak Mrągowo LOTTO Triathlon Energy czy Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim. Jednak Miasto wycisza się po gwarnym lecie. Jesienią jednym z większych wydarzeń kulturalnych są Impresje Artystyczne. Śpiewające Obrazy.

- Jaka przyszłość czeka mrągowskie festiwale?
- Czy eventy w Mrągowie mogą odbywać się przez cały rok?
- Czy festiwale to tylko koncerty?
- Jak mierzyć sukces wydarzeń kulturalnych?
- Dlaczego mimo wielości imprez Mrągowo nie jest krajowym liderem?

Odpowiedzi na te i podobne pytanie będziemy szukać podczas konsultacji społecznych, które odbędą się w poniedziałek, 3 sierpnia 2020 r. o godz. 17.00 na małym amfiteatrze na Placu Unii Europejskiej.

Otwarte spotkanie z Mieszkańcami ma pomóc określić Nową Ścieżkę Rozwoju Mrągowa. Konsultacje społeczne organizowane są w ramach przygotowania przez Urząd Miejski w Mrągowie projektu do II etapu konkursu organizowanego w ramach programu ROZWÓJ LOKALNY, współfinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014 – 2021.fot. Paweł Krasowski